ING od pewnego czasu chwali się swoją aplikacją, mobilną ING BankMobile. Czas przyjrzeć się jej bliżej i sprawdzić co oferuje klientom „banku z lwem” jak lubi być określany sam ING. Przekonajmy się czy aplikacja jest tylko okrojoną formą podstawowej bankowości internetowej (ING BankOnLine) czy też oferuje dodatkowe możliwości użytkownikom.

Dostępne platformy dla ING BankMobile

Bank ING w telefonieAplikacja funkcjonuje na najpopularniejszych platformach stosowanych w urządzeniach przenośnych, takich jak iOS (iPhone 3GS), Android i Windows Phone. To plus dla banku, który pozwala jeszcze bardziej uprościć korzystanie z mobilnej bankowości w telefonie. Nie ograniczając się przy tym do wybranych systemów operacyjnych urządzeń. Aplikację możemy pobrać z Windows Phone Store (dla telefonów w Windows Phone), Google Play (telefony z systemem Android) lub App Store (iPhone). Bank zapewnia że z aplikacji mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Sam rachunek bankowy opisywany był już na łamach strony w artykule ING opinie.

Możliwości aplikacji

ING BankMobile pozwala na wykonywanie przelewów wewnętrznych w ramach banku jak i zewnętrznych. Także własnych, zdefiniowanych oraz do zapisanego odbiorcy. Podobnie jak w mobilnej wersji strony także tutaj możemy spłacić zadłużenie karty kredytowej i doładować komórkę. Sprawdzimy stan rachunku oraz historię transakcji. Do innych funkcjonalności wartych uwagi zaliczył bym możliwość odnalezienia najbliższego bankomatu lub placówki a także zastrzeżenia zgubionej karty.

Logowanie do ING BankMobile

Po pobraniu aplikacji na telefon mamy możliwość przetestowania jej funkcjonalności w wersji demonstracyjnej czyli w sekcji „Poznaj ING”. Aby korzystać z wszystkich dostępnych funkcji musimy mieć już dostęp do bankowości elektronicznej banku czyli ING BankOnLine. Przy pierwszym logowaniu do ING BankMobile samodzielnie ustalamy numer PIN, który będzie służył jako dodatkowe zabezpieczanie i umożliwi kolejne logowania. Dla wygody użytkownika identyfikator logowania na konto jest taki sam jak w podstawowej bankowości internetowej.

Bezpieczeństwo korzystania z aplikacji mobilnej

Aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa po 15 minutach bezczynności sesja automatycznie wygasa. Czyli w przypadku, gdy użytkownik zapomni wylogować się z systemu po zakończeniu pracy, następuje to automatycznie. W sytuacji zgubienia lub kradzieży telefonu ING daje możliwość zresetowania kodu PIN do bankowości mobilnej poprzez ING BankOnLine.

Kwestie bezpieczeństwa samego telefonu pozostają w naszej gestii. Czyli warto korzystać i instalować aplikacje tylko od sprawdzonych dostawców i unikać tych podejrzanych i niewiadomego pochodzenia. Podstawa to także program antywirusowy w telefonie oraz zapora sieciowa czyli Firewall. Bank zaleca nadanie naszemu urządzeniu dodatkowego kodu blokady oraz wyłączenie takich usług jak WiFi czy Bluetooth w czasie kiedy korzystamy z aplikacji.

Subiektywne wnioski

Jak widać mamy do czynienia z kolejną, częściowo okrojoną wersją dostępu do typowej bankowości internetowej, nazywanej też elektroniczną. Jednak ilość funkcji jaką bank udostępnia klientom w ING BankMobile będzie dla wielu użytkowników wystarczająca. Pozwalając na wykonywanie podstawowych czynności, jakie większość z nas wykonuje na kontach lub kartach. Przełoży się to na ułatwienia w dostępie do naszego banku w dowolnym miejscu i czasie.

Aplikacja mobilna od banku ING
  • 4.79 / 5 5
19 głosów, średnia: 4.79 (wynik: 95%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000