Teraz możesz przeczytać opinie o koncie Direct w ING Banku Śląskim przed jego otwarciem. W komentarzach znajdziesz zarówno oceny klientów jak i odpowiedzi na popularne zagadnienia związane z rachunkiem. Możesz zostawić także własną opinie o koncie Direct albo zadać pytanie. Jeżeli będę znał odpowiedź postaram się pomóc i doradzić w sposób niezależny, zanim otworzysz ten rachunek.

Bank z Lwem daje Ci dostęp do sieci bankomatów, wpłatomatów i placówek oraz możliwość zarządzenia kontem przez komputer i telefon oraz w oddziałach. Sprawdzę czy ING słusznie zwyciężył w wielu rankingach oferując szeroki zakres usług (konto osobiste, rachunek oszczędnościowy, kartę oraz kredyty gotówkowe i hipoteczne).

Konto osobiste w Banku ING

Bank ING opinie klientów o koncie

Źródło: ING Bank Śląski

Sztandarowym produktem banku jest oczywiście rachunek osobisty o nazwie Direct. Konto należy do czołówki najchętniej zakładanych ROR-ów w Polsce. Bank zapewnia dostęp do nowoczesnej bankowości elektronicznej poprzez sieć na wszystkich urządzeniach obsługujących ten kanał (komputery osobiste, laptopy, tablety i smartfony).

Opłaty - ING Bank Śląski konto osobiste Direct 
Założenie konta przez internet przelewem albo kurierem0 zł
Prowadzenie rachunku Direct0 zł
Przelewy wykonywane elektronicznie przez internet0 zł
Przelewy specjalne do US i ZUS0 zł
Przelewy SEPA do krajów UE w euro5 zł
SMS-y z hasłami do zatwierdzania przelewów elektronicznych0 zł
Zarządzanie kontem przez internet0 zł
Wyciągi miesięczne pobierane online0 zł
Ustanowienie polecenia zapłaty0 zł
Wykonanie / zmiana polecenia zapłaty0 zł

ING nie wymaga regularnych ani też minimalnych miesięcznych wpłat na rachunek. Dostęp do konta możliwy jest także w oddziałach, ale bank wynagradza brakiem prowizji zwłaszcza klientów korzystających z bankowości internetowej. Zgodnie z treścią reklamy „internetowi nie płacą”; więc dostajesz darmowe prowadzenie konta, korzystanie z bankowości internetowej i bezpłatne przelewy internetowe.

Karta do rachunku

Standardowo dostajesz pocztą po otwarciu konta (za darmo) jedną z dwóch, wypukłych kart debetowych. Niezależnie czy będzie to karta Visa czy też MasterCard, warunki jej użytkowania są takie same.

wypukła karta płatnicza

Fot.: Bank ING – karty

Karta debetowa umożliwia:

  • Płatności w punktach usługowych i handlowych.
  • Dokonywanie opłat w sklepach internetowych, polskich i zagranicznych.
  • Wypłaty z bankomatów.
  • Wpłaty gotówki w wpłatomatach.

Podstawowym warunkiem jest wydanie plastikiem (łącznie), minimum 300 zł w trakcie miesiąca, aby bank nie naliczył miesięcznej opłaty za kartę. W zamian dostajesz bezpłatne wypłaty z bankomatów banku ING oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z obcego bankomatu; wpłaty na rachunek w wpłatomatach ING, możliwość wykonywania transakcji zbliżeniowych oraz płatności kartą w Internecie. Gotówkę możesz pobrać także bezpłatnie w kasie sklepu, dzięki darmowej usłudze CashBack dla Twojej nowej karty debetowej od ING Banku Śląskiego.

Karta płatnicza Visa lub MasterCard 
Wyrobienie standardowej karty przez bank0 zł
Wyrobienie karty z wybranym przez Ciebie zdjęciem15 zł
Przesłanie karty pocztą0 zł
Wypłaty kartą z ponad 1200 bankomatów ING0 zł
Wypłaty z ponad 2100 bankomatów Planet Cash 0 zł
Pierwsza wypłata w miesiącu kalendarzowym z pozostałych bankomatów0 zł
Następne wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów2,50 zł
Wypłaty gotówki w sklepowej kasie (Cashback)0 zł
Wpłata środków w wpłatomatach banku ING0 zł
Sprawdzanie salda konta w bankomacie ING i Planet Cash0 zł
Zmiana numeru PIN elektronicznie (internet)0 zł

Płatności zbliżeniowe kartą możesz wyłączyć samodzielnie, (jeżeli z nich nie korzystasz) za darmo, po zalogowaniu się na konto.

Darmowe prowadzenie konta dla „internetowych”

ING Bank Śląski od dawna stosuje zasadę „internetowi nie płacą, ponieważ operacje wykonują sami”. Wypełniając za chwilę wniosek o konto dołączysz do grona klientów „banku z lwem” i zyskasz szereg możliwości. Aby uniknąć opłat za rachunek unikaj zlecania transakcji w oddziałach.

  • Przelewy krajowe wykonuj samodzielnie przez Internet (koszt 0 zł), zamiast zlecać je w oddziale co kosztuje 9 zł.
  • Do dyspozycji masz darmowe wypłaty z bankomatów ING oraz jedną w miesiącu z pozostałych sieci w Polsce. Także wpłaty bez prowizji w wpłatomatach banku ING. Więc unikaj wpłat i wypłat w placówce, traktując je jako rozwiązanie awaryjne (koszt 9 zł).

OKO czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe

lokaty w banku smart

Fot: pixabay.com

Otwierając konto osobiste Direct, warto jednocześnie założyć rachunek oszczędnościowy. Taką rolę w ING Banku Śląskim pełni konto o nazwie OKO. Prowadzone jest bezpłatnie i możesz zasilać je środkami dowolnie, kiedy tylko chcesz. Odsetki od kapitału są dopisywane codziennie, więc masz możliwość przelewania środków na Otwarte Konto Oszczędnościowe bez ich utraty.

Zakładanie konta Direct w ING – wniosek

Rachunek założysz w bardzo prosty sposób przez Internet, bez zaświadczenia o dochodach. Aby otworzyć konto wystarczy mieć ukończone 18 lat i przygotować dowód osobisty, numer telefonu oraz adres poczty (e-mail).

1. Link do wniosku prowadzi Cię na stronę banku gdzie wypełniasz formularz, który jest zaszyfrowany bezpiecznym protokołem SSL. Tylko bank ING ma dostęp do Twoich danych osobowych, więc możesz otworzyć rachunek całkowicie bezpiecznie.

Link do formularza – konto Direct na stronie ING:

Załóż konto Direct ING - wniosek2. Umowę dostarczy bezpłatnie kurier. W ciągu 2-3 dni roboczych od wypełnienia wniosku ING Bank Śląski wyśle do Ciebie bezpłatnie kuriera z umowami. Wzór umowy otrzymasz najpierw na podany adres e-mail, aby się z nią zapoznać. Kurier będzie kontaktował się z Tobą telefonicznie, ustali dzień i godzinę przyjazdu na podany adres korespondencyjny. Przed podpisaniem umów okaż aktualny dokument tożsamości podany we wniosku (dowód osobisty albo paszport), aby kurier mógł przedłożyć umowy do podpisu, po czym bezpłatnie odwieść je do banku. Gdy bank ING otrzyma umowy aktywuje rachunek i poinformuje Cię o tym SMSem.

karta debetowa wypukła do konta w banku ing

Fot: ING Bank Śląski

3. Kartę do konta bank wyrobi dla Ciebie za darmo po otrzymaniu umów. Wyśle ją bezpłatnie w ciągu kilku dni roboczych, bezpłatnie pocztą.

Podstawowa karta jest wydawana bezpłatnie, natomiast masz możliwość wybrania karty z przesłanym przez Ciebie zdjęciem. Taka opcja dodatkowa oznacza opłatę 15 zł za jej wyrobienie.

Dodawanie opinii

W komentarzu możesz zamieścić własną opinie o Banku ING oraz koncie Direct albo dowiedzieć się jak oceniali konto użytkownicy. Jeżeli coś nie jest jasne w powyższym wpisie albo masz pytanie przed otwarciem konta z Tej strony zadaj je w komentarzu.

PS Zakładanie konta zostało opisane także w artykule: Zakładanie konta w ING Banku Śląskim. Bank nie wymaga wpłacania gotówki na rachunek zaraz po jego otwarciu.

Link do formularza – konto Direct na stronie ING:
załóż konto Direct ING - wniosek

Bank ING opinie klientów o koncie Direct
  • 4.69 / 5 5
460 głosów, średnia: 4.69 (wynik: 93%)

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Bank ING opinie klientów o koncie Direct"

avatar
1000
Witek
Gość
Witek

Mam pytanie. Czy jeżeli mój brat otworzy konto Direct i ustanowi mnie jako pełnomocnika, komornik ma prawo zająć ten rachunek?

Klaudjiusz
Gość
Klaudjiusz

Korzystam z tego konta direct i jak na razie nie zamierzam zmieniać banku. Czytałem opinie o ing i moja opinia będzie dość neutralna. Jest to obecnie jeden z lepszych i tańszych banków w Polsce.

Sylwia
Gość
Sylwia

Chce przelać dolary z konta w Panamie na konto walutowe syna w ing, ile zapłacę za taka transakcje przelewu?

Emila
Gość
Emila

Czy aby założyć konto direct muszę mieć co miesięczne dochody albo przelewać na rachunek regularnie wynagrodzenie ?

Paweł
Gość

Bank ING nie wymaga stałych, co miesięcznych dochodów ani też regularnych przelewów wynagrodzenia dla konta osobistego Direct.
Wniosek o konto Direct na stronie ING:
Wniosek o konto Direct w ING Banku Śląskim