Sprawdź, co o NEST Banku (dawnym SMART Banku) myślą użytkownicy konta osobistego, rachunku oszczędnościowego i posiadacze kart debetowych. Przeczytaj moją recenzję NEST Konta. Podczas gdy inne banki stawiają kolejne warunki i wprowadzają opłaty, Smart pozostaje darmowy. Poznaj opinie klientów na temat konta (i zostaw własną w komentarzu), czyli coraz popularniejszego rachunku osobistego.

logo nest banku i opinie klientów

Źródło: NEST Bank

Bank SMART (NEST) wchodził na rynek w Polsce jako pierwszy bank mobilny.

Umożliwiając swoim klientom dostęp do usług w komputerach, laptopach, smarfonach i tabletach.  Przy czym nie musisz instalować aplikacji mobilnej – aby korzystać z konta wystarczy przeglądarka internetowa. Teraz bank posiada też sieć oddziałów w całej Polsce.
Nasze środki w banku są bezpieczne gdyż NEST posiada gwarancje BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego). Na stronie znajdziesz poniżej także link do wniosku, który pozwoli Ci otworzyć ten rachunek.

Smart / NEST Konto złotówkowe

bank smart opinie logo

Fot. Bank Smart

Podstawowa usługa w NEST (SMART) Banku to darmowe prowadzenie konta osobistego – Smart Konta, które obecnie przemianowano na NEST Konto. Rachunek nie wymaga przelewania na konto wynagrodzenia ani też zasilania go środkami, jest bezpłatny bez dodatkowych warunków. Bezpłatne są krajowe przelewy elektroniczne w PLN.

Aby korzystać z konta wystarczy dowolne urządzenie posiadające dostęp do sieci i przeglądarkę internetową. Bank daje możliwość także instalacji aplikacji mobilnej w telefonie albo tablecie z systemem Android, ale nie jest to konieczne aby korzystać z konta. Jeżeli masz jakieś opinie i uwagi albo pytania odnośnie konta proszę o pozostawienie ich pod artykułem w komentarzu.

Opłaty dla NEST Konta:

 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł
 • Przelewy krajowe w PLN do innych banków – 0 zł
 • Przelewy wewnętrzne PLN do Banku Smart (NEST) – 0 zł
 • Przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego – 0 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew Ekspresowy  – 1 zł
 • Wpłaty gotówki w oddziałach NEST Banku – 0 zł
 • Przelew międzynarodowy SWIFT – 5 zł
 • Hasła SMS do potwierdzania przelewów – 0 zł

Przelewy są potwierdzane za pomocą darmowych haseł SMS przychodzących na Twój numer telefonu.

Kliknij: Wniosek o Konto na stronie Banku NEST (dawny Smart)

Karta do konta osobistego

debetowa karta nest smart banku opłaty

Karta płatnicza – NEST Konto

Do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) wydawana jest bezpłatnie wypukła karta debetowa nazywana bankomatową albo płatniczą. Bank dostarcza kartę bezpłatnie pocztą po otwarciu konta w terminie ok. 7 do 14 dni roboczych od otwarcia rachunku. Karta umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki z sieci bankomatów w całej Polsce i zagranicą oraz płatności w sklepach i Internecie (także w zagranicznych sklepach internetowych). Wydanie i użytkowanie karty do konta jest darmowe bez dodatkowych warunków (w innych bankach musisz wydawać kartą określone kwoty miesięcznie).

Opłaty dla karty:

 • Wydanie karty debetowej – 0 zł
 • Dostarczenie karty pocztą – 0 zł
 • Dostarczenie oddzielnym listem PIN-u do karty – 0 zł
 • Użytkowanie karty – 0 zł
 • Wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w Polsce – 0 zł
 • Wypłata gotówki w kasie sklepu Cash Back – 0 zł
 • Wypłaty z bankomatów wszystkich sieci za granicą – 5 zł
 • Wyłączenie transakcji zbliżeniowych w bankomatach BZ WBK – 0 zł
 • Włączenie transakcji zbliżeniowych w bankomatach BZ WBK – 0 zł
 • Wznowienie karty debetowej – 0 zł
 • Sprawdzenie salda konta w bankomatach BZ WBK – 5 zł
 • Zmiana numeru PIN w bankomatach BZ WBK – 5 zł

Dzienne limity wypłat kartą z bankomatów w Polsce to 10 tys. zł i za granicą 3 tys. euro.

Opłaty dla NEST (Smart) Konta

W przeciwieństwie do innych banków gdzie nie unikniesz prowizji – rachunek bankowy NEST Konto ma opłaty, których na szczęście w większości możesz uniknąć:

 • Zmiana PIN w bankomatach BZ WBK to koszt 5 zł.
 • Miesięczny domyślny wyciąg z konta dostajesz na adres e-mail za 0 zł. Możesz go zapisać na dysku albo wydrukować. Nie polecam zlecania zmiany na wyciągi papierowe, gdyż ich koszt to 5 zł.
 • Saldo sprawdzaj bezpłatnie logując się na konto albo poprzez aplikację mobilną. Sprawdzenie salda w bankomacie BZ WBK to koszt 5 zł.

Wpłaty gotówki na konto w Banku

Bank NEST posiada oddziały i rozbudowuje je do ponad 350 placówek w Polsce. Wszystko można załatwić w nim również online przez Internet, telefonicznie albo korespondencyjnie. Bank nie posiada jeszcze sieci wpłatomatów, więc gotówkę na rachunek można wpłacić:

 • W placówce NEST Banku – 0 zł
 • Na poczcie z opłatą według cennika Poczty Polskiej.
 • W wpłatomatach Euronetu (ponad 1055 maszyn w całej Polsce). Standardowa wpłata na konto następnego dnia to koszt 0,4% (wpłacając 100zł prowizja wyniesie 40gr).

Bank nie pobiera prowizji od wpłat gotówkowych księgowanych na Smart / NEST Koncie.

Założenie konta w Nest Banku (dawnym SMART)

Aby otworzyć Konto wystarczy że wypełnisz za chwilę internetowy wniosek. Umowa może być elektroniczna wysłana na Twoje konto e-mail albo papierowa, za darmo dostarczona przez kuriera. Polecam umowę papierową 🙂

1. Przygotuj: dowód osobisty, adres e-mail, numer telefonu i otwórz wniosek online:

Kliknij: Wniosek o Konto na stronie NEST Banku

umowa kurierem smart konto

freeimages.com

 • Umowa papierowa – w tej opcji kurier sprawdza Twoją tożsamość po dowodzie osobistym i podpisane, papierowe umowy bezpłatnie odwozi do banku. Potwierdzenie wysłania wniosku i wzór dokumentów do otwarcia Smart / NEST Konta otrzymasz na adres skrzynki poczty elektronicznej. Kurier pojawi się u Ciebie w ciągu kilku dni roboczych (zwykle 3 – 5 dni) od wysłania wniosku (będzie umawiał się telefonicznie). Nie musisz drukować umów, kurier będzie miał gotowe do podpisu. Otrzymasz od kuriera numer NIK, który służy jako login. Gdy Bank Smart (NEST) otrzyma od kuriera podpisane dokumenty, aktywuje rachunek i poinformuje Cię o tym sms-em (możesz już odbierać i wykonywać przelewy).
 • Umowa elektroniczna – zakładając konto w pełni online umowę potwierdzasz przelewem z Twojego konta w innym banku. Warunkiem jest to abyś miał już konto w innym banku otworzone fizycznie w placówce. Jeżeli nie masz takiego to polecam umowę papierową. We wniosku znajdziesz instrukcję jak otworzyć Smart (NEST) Konto online. Elektroniczną umowę potwierdzisz przelewem drobnej kwoty (wystarczy 1 zł) z innego konta, które musi być rachunkiem w innym banku, założonym na Twoje dane osobowe.
  Umowę i potwierdzenie otwarcia konta otrzymasz na podany adres e-mail. Jeżeli dane osobowe z Twojego przelewu będą identyczne z podanymi we wniosku to numer NIK (login), otrzymasz najczęściej jeszcze tego samego dnia. Znajdziesz go w tytule przelewu zwrotnego na Twój rachunek.

2. W obydwu przypadkach wszystkie niezbędne instrukcje od Banku NEST (SMART) otrzymasz na adres skrzynki pocztowej e-mail. Na podany numer telefonu otrzymasz informację o aktywacji konta i możliwości zalogowania się na rachunek. Bank prześle Ci identyfikator służący do logowania wraz jednorazowe hasło do bankowości internetowej (zmienisz je na własne przy pierwszym logowaniu).
3. Kartę i oddzielną kopertę z PIN-em dostaniesz (bezpłatnie), w czasie około tygodnia od uruchomienia konta, choć bank ma na to do 14 dni roboczych.

Zakładanie konta z zagranicy

Rachunek można otworzyć także z zagranicy przelewem. Warunkiem jest podanie we wniosku polskiego adresu zameldowania. Adres korespondencyjny można podać zagraniczny, bank wyśle na niego bezpłatnie kartę w zabezpieczonej kopercie oraz w drugiej PIN. Stąd pozytywne opinie klientów otwierających ROR z zagranicy.

Pamiętaj, że:
 • Rachunek w Banku NEST / Smart może otworzyć tylko osoba pełnoletnia, która ukończyła 18 lat.
 • Jeżeli skradziono Twój dowód osobisty, to podczas zakładania konta masz możliwość wyboru paszportu, jako dokumentu potwierdzającego tożsamość.
 • Bank nie pobiera dodatkowej prowizji za przewalutowanie środków (w innej walucie) przychodzących w postaci przelewu na konto złotówkowe. Przewalutowanie odbywa się automatycznie po kursie wewnętrznym banku.
 • Zamknięcie NEST Konta jest darmowe. Wystarczy pobrać formularz ze strony banku, wydrukować go i wysłać na adres korespondencyjny.
 • Opinie klientów o Banku Smart (NEST) znajdziesz poniżej w komentarzach. Możesz tam dodać własną albo zadać pytanie.
Bank NEST (dawny SMART) opinie klientów
 • 4.69 / 5 5
336 głosów, średnia: 4.69 (wynik: 93%)

Dodaj komentarz

26 komentarzy do "Bank NEST (dawny SMART) opinie klientów"

avatar
1000
Alcja
Gość
Alcja

Nie wiem czemu wcześniej nie mogłam zapłacić w Niemczech kartą debetową mBanku.. Kartą Nest Banku płacę w Niemczech we wszystkich sklepach.

Kamila
Gość
Kamila

Mnie nest bank od dłuższego czasu zastanawia i w sumie coraz bardziej zachęca swoim ludzkim podejściem do klienta. Póki co korzystałem z oferty, to jest rachunek dla każdego. Oferta mocno dostosowana do klienta, zawiera też pewne wymogi, ale naprawdę warto.

Patrycja
Gość
Patrycja

Cześć mam pytanie mam konto nest i chodzi mi o taką rzecz czy np jak kupie na allegro cos to musze wszystko recznie wpisywać chodzi mi o dane sprzedającego bo ikony nest banku nie ma żeby automatycznie przejść i przelać pieniądze? Czy jest inny sposób?

Halina
Gość
Halina

Czy przelewy zewnętrzne do innych banków są płatne?

Alicja
Gość
Alicja
Warto wiedzieć, że przelewy natychmiastowe kosztują 1zl , gdy w innych bankach kosztuje taki przelew 5zł. Jestem od tygodnia klientką i jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Do tej pory korzystałam z Millennium i mBanku. Jednak nie zdecydowałam się u nich na kartę płatniczą ze względu ,że dwa miesiące jestem w Niemczech , dwa w Polsce. Nie zrobię więc kartą wymaganej ilości płatności .by nie płacić za kartę. Ratowala mnie córka, której przesyłałam pieniądze na jej konto i ona mi podbierała albo płacila kartą za moje zakupy. Jednak trafilam na ten bank i postanowiłam spróbować jak dziala. Opinie innych klientow nie są dla mnie ważne, ponieważ zawsze sama muszę się przekonać. Infolinia dziala bez zarzutu. Albo miałam szczęście ;). Zobaczymy jak dalej . Podoba mi się, że mogę dzwonić bezpośrednio do oddzialu Nest Banku w Kielcach. Bardzo mila obsługa. Aplikacja mobilna działa bez zarzutu. Już musiałam wypróbować. Natychmiastowe przelewy… Czytaj więcej »
Aga
Gość
Aga

Czy karta wydana przez Smart bank działa w Nest banku, czy muszę ją wymienić na nową kartę?

Wiola
Gość
Wiola

jeżeli otrzymam przelew na konto w euro to automatycznie zostanie przewalutowane na złotówki ?

Beata
Gość
Beata

Dzisiaj otrzymałam pocztą pin, bez karty. To normalna procedura banku?

Marysia
Gość
Marysia

Mam pytanie czy bank robi przelewy w soboty i niedziele

michał
Gość
michał

a jak ma się kwestia przelewów z aplikacji banku? jest jakiś limit zlecanych przelewów za pośrednictwem aplikacji?

Justyna
Gość
Justyna

Konto w NEST Banku założyłam gdy jeszcze nazywał się Bank Smart. Jak na razie mogę wystawić pozytywną opinie, za szybkie założenie rachunku i brak opłat za konto i kartę. Używam tego banku głównie na smartfonie.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Czy z konta osobistego w banku można korzystać na laptopie? czy tylko poprzez aplikację mobilną w telefonie?

Paweł
Gość
Paweł

Można na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu, także bez instalowania aplikacji mobilnej.

Wniosek o osobiste SMART / NEST Konto

Konrad
Gość
Konrad

Mam pytanie o kuriera z Banku SMART, który przywozi dokumenty, płaci się z własnej kieszeni za przyjazd, czy jest on bezpłatny?

Paweł
Gość
Paweł

Dostarczenie umów przez kuriera ich i odwiezienie do Banku NEST (SMART) są bezpłatne.

Wniosek o osobiste NEST (SMART) Konto

Ania
Gość
Ania

Czy istnieje możliwość powiadomień na telefon lub e-mail, jeżeli na nasze konto zostanie przelana gotówka?

Maria34
Gość
Maria34

Jeżeli wypłata z bankomatów jest naprawdę za darmo to już jest to bank godny polecenia. Ja mam konto w BZWBK i za każdą wypłatę kartą zwykłą lub kartą kredytową kosztuje niemałe pieniądze. To jest straszne :/