Bank Smart to nowość na rynku. Bank w pełni internetowy. Instytucja wypuściła rachunek, który innowacyjnością ma pomóc jej stać się dyskontem bankowym na miarę europy. Co przedstawia w propozycji pod nazwą Smart Konto EU? Smart kusi klientów hasłem, że będzie posiadaczem jedynej takiej oferty konta osobistego, do obsługi, której potrzebować będziemy jedynie smartfona. To dobre rozwiązanie dla młodych, mobilnych osób. Można mieć wszystko w zasięgu ręki, a raczej telefonu. To bardzo wygodne. Bank Smart zaskoczył już raz rynek finansowy pokazując w swej ofercie pierwszą bankową chwilówkę.

Co oferuje SMART Konto EU?

bank smart opinie logo

Fot. Bank Smart

Jest to rachunek skierowany do klientów, którzy pracują w zasięgu strefy euro i osiągają przychody w tej walucie europejskiej. Skorzystać z niego mogą też osoby, które często podróżują w tamte rejony. Czym jest więc promowana przez SMART idea „europejskiego dyskontu bankowego”?
Wedle założeń ta idea ma równać się dla klientów z prostą i przede wszystkim tanią obsługa podstawowych operacji finansowych. Nie ma mieć też znaczenia, w jakim kraju jesteśmy. Nie trzeba będzie zakładać rachunku w krajowym banku. To duże ułatwienie i zasługuję na pochwałę, co jest zrozumiałe w sieci można znaleźć pozytywne opinie o banku działającym obecnie pod nazwą Nest. Konto w złotówkach i w euro mają współpracować wzajemnie by klient mógł ze swobodą przesyłać pieniądze zarówno na terenie naszego kraju jak i za granicą. Będzie to też przydatne przy taniej wymianie środków.

Jakie opłaty?

Otwarcie SMART konta EU jest całkowicie darmowe. Tak samo jest z jego prowadzeniem.

Sprawdź co jeszcze oferuje Bank SMART bez opłat:

  • wszystkie przelewy wewnętrzne
  • przelewy krajowe, także ELIXIR
  • przelewy SEPA czyli transfery finansowe w euro
  • wydanie karty debetowej Visa
  • korzystanie z niej
  • wypłata gotówki w Polsce i za granicą

Korzystne przewalutowania w Banku Smart

Na tle innych banków oferta przedstawia się dość atrakcyjnie. Klienci, którzy korzystają już z usług SMART Banku mogą złożyć wniosek o konto wykorzystując do tego aplikacje mobilną. Bank SMART chce aby najważniejszą częścią oferowanego konta była usługa przewalutowania. Przenoszenie pieniędzy między rachunkiem w euro a tym w złotówkach ma być jak najbardziej proste i co najważniejsze szybkie. Wydawać się może, że nowa oferta Banku SMART ułatwi osobom przebywającym zagranicą operacje finansowe. Wynagrodzenie od pracodawcy przelane w euro bez problemu można będzie przewalutować na złotówki lub wypłacić z bankomatu w Polsce w naszej walucie. To wygodne.
Jednakże pamiętać należy, że nie wszystkie kraje Europy mają identyczne zwyczaje i w niektórych państwach możemy naciąć się na utrudnienia. Problemem stają się czeki, których deponowanie nie może odbyć się poprzez aplikacje Banku SMART. Kolejnym przykładem mogą być Niemcy, w których nie każda z sieci handlowych akceptuje kartę debetową VISA. Ale patrząc z perspektywy tego, że jest to pierwsza propozycja mająca na celu integracje usług krajowych i zagranicznych bez zbędnych opłat konto Bank SMART EU jest godne polecenia chociażby w celach testowych.

Bank Smart poszerza ofertę dla klientów indywidualnych
  • 4.97 / 5 5
29 głosów, średnia: 4.97 (wynik: 99%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000