Nowy bank mobilny, jak lubi się określać Bank SMART zdarzył już na stale zadomowić się na polskim rynku bankowym. Debiut na rynku miał miejsce w połowie 2014 roku. Obecnie bank systematycznie powiększa bazę klientów i wprowadza nowe rozwiązania.

Zdobywanie rynku

Po starcie banku jak zawsze konieczne jest zdobycie odpowiednio dużej bazy klientów. Bank SMART zaoferował wyższe od konkurencji oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Skutecznie tym samym zaczął pozyskiwać nowych użytkowników. Kluczem do sukcesu był również całkowity brak opłat za konto osobiste, bankomaty w Polsce i na Świecie oraz przelewy internetowe w kraju. Karta debetowa podobnie jak u konkurencji może być wydawana automatycznie po otwarciu konta. Ale jej dużą zaletą jest brak opłat miesięcznych w przypadku całkowitego braku jakichkolwiek transakcji. Przypomnijmy ze taki wymóg wprowadziły już nawet Meritum Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. Wiec, jeżeli spojrzymy na Nest Konto opinie klientów na większości for dyskusyjnych pozostają nadal dość pozytywne.bank-smart-smartfon

Pozyskiwanie klientów

Bank SMART jest nadal w fazie pozyskiwania klientów, stad nie może sobie zbyt szybko pozwolić na wprowadzenie opłat warunkowych za kartę płatniczą do rachunku osobistego. Już propozycja wprowadzenia opłat za bankomaty na początku 2015 roku spotkała się z dość dużym sprzeciwem klientów. Na forach internetowych zawrzało po ujawnieniu tej decyzji i Bank SMART zdecydował się na pozostawienie sieci darmowych bankomatów do odwołania.

Braki w ofercie

Jak w każdym stosunkowo nowym banku na rynku, także w Banku SMART widzimy nadal pewne braki w ofercie. Początkowo bank oferował tylko konto osobiste i rachunek oszczędnościowy, brakowało choćby oferty kredytów gotówkowych. Obecnie oferta jest już o wiele szersza i obejmuje także produkty dla przedsiębiorców. Warto wspomnieć o koncie prowadzonym w euro.
Nadal jednak moim zdaniem brakuje kilku funkcjonalności, które powinny już zostać wprowadzone. Mam na myśli brak sieci własnych i obcych wpłatomatów. Tutaj Bank SMART mógłby skorzystać przynajmniej z urządzeń Euronetu, który ma obecnie największą niezależną sieć maszyn w Polsce. Kolejny aspekt to brak możliwości zmiany numeru PIN w systemie transakcyjnym, zaś operacja ta w bankomatach BZ WBK kosztuje 5zl.

Wprowadzenie pełnomocnictwa

Od marca bieżącego roku klient Banku Smart ma możliwość ustanowienia pełnomocnika do konta osobistego. Pełnomocnik może otrzymać dodatkową kartę debetową do rachunku. Pełnomocnictwo może być ustanowione zarówno do konta osobistego, jak i firmowego, prowadzonego w Euro albo w PLN. W przypadku przedsiębiorców Bank SMART daje możliwość ustanowienia dwóch pełnomocników, w przypadku konta dla osoby nie prowadzącej działalności gospodarczej, maksymalnie jednego.

Bank SMART zdobywa rynek
  • 4.89 / 5 5
18 głosów, średnia: 4.89 (wynik: 97%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000