0 zł czyli darmowe konto bankowe

Fot.: flickr.com

Jeżeli szukasz darmowego konta bankowego dobrze trafiłeś. Poniższy ranking rachunków osobistych w bardzo prosty sposób pozwali Ci wybrać konto bez opłat. Zarówno w przypadku, gdy bank nie wymaga spełniania dodatkowych warunków, jak i pod warunkiem, co miesięcznego, regularnego użytkowania karty debetowej.

Nie musisz już przeszukiwać kilkudziesięciu stronicowych tabeli opłat na stronach kilkunastu banków. W jednym miejscu dostajesz zestawienie najlepszych kont osobistych, gdzie ograniczono do minimum koszty operacji bankowych. Z tego miejsca poznasz i założysz poprzez link rachunek dopasowany do Ciebie.

Czy konto może być całkowicie darmowe?

Nie czarujmy się, każdy bank musi na czymś zarabiać. Więc czy konto będzie bezpłatne zależy wyłącznie od Ciebie, a dokładnie sposobu, w jaki z niego korzystasz. Przy każdym rachunku bankowym znajdziesz zestawienie opłat. Bank zwykle pobiera za opłatę za mniej popularne i kosztowne dla niego transakcje, takie jak wypłaty gotówki w oddziale, wydruk i wysłanie papierowego wyciągu albo przelewy walutowe, inne niż te rozliczne w systemie SEPA.

Jeżeli wykonujesz, na co dzień głównie podstawowe operacje (przelewy, wypłaty z bankomatów, zakupy online) to większość z dostępnych w tym rankingu kont może być dla Ciebie darmowa w użytkowaniu.
Poniższy ranking czyni wybór konta o wiele prostszym, uwzględniając warte uwagi darmowe konta bankowe. Szybkie porównanie zaoszczędzi Ci czasu i nie będziesz już musiał płacić bankom. Dla każdego z kont znajdziesz także prostą instrukcję zakładania rachunku osobistego przez Internet, bez kolejek w placówkach.

Ranking kont osobistych

Przed wyborem konta z poniższego rankingu zadaj sobie kilka pytań:

  • Jakie kwoty wydajesz miesięcznie kartą?
  • Czy potrzebujesz sieci oddziałów czy wolisz załatwiać wszystko szybciej online?
  • Czy musisz mieć za darmo wszystkie bankomaty w Polsce, czy też w Twoim mieście albo okolicy maż możliwość korzystania z bezprowizyjnej sieci danego banku?
  • Wykonujesz głównie przelewy krajowe czy także Europejskie, np. SEPA?
  • Czy otrzymujesz na konto regularnie wynagrodzenie, rentę, emeryturę albo zasiłek lub stypendium?

Odpowiadając sobie na powyższe pytania wiesz, jakich parametrów rachunku osobistego szukasz. Czytając poniższe recenzje zauważysz czy spełniasz kryteria narzucone przez bank, które sprawiają, że konto bankowe będzie dla Ciebie darmowe. Przyjrzyj się poniższemu zestawieniu i wybierz jedno ze sprawdzonych kont. Linki prowadzą do wybranych rachunków oraz ich opisów wraz z opiniami klientów.

Zestawienie najlepszych rachunków bankowych (kliknij w link i sprawdź szczegóły):

  1. miejsce: Nest Konto – NEST Bank – bezwarunkowo darmowe konto osobiste, bezwarunkowo darmowa karta oraz bankomaty w Polsce i na Świecie.
  2. miejsce: Konto Direct – ING Bank Śląski – darmowe konto bez warunków, karta bezpłatna warunkowo (przy płatnościach na kwotę min. 300zł miesięcznie).
  3. miejsce: eKonto – mBank – bezpłatne konto, karta darmowa warunkowo przy min. 5 płatnościach miesięcznie.

UWAGA: żadnego z powyższych kont nie musisz zasilać regularnie wynagrodzeniem, wpłacaj i wypłacaj środki, kiedy chcesz.

ranking kont w bankach

freeimages.com

Po przejściu z rankingu po linku do kolejnej strony z kontem znajdziesz szczegółowe informacje, co zrobić, aby ROR pozostał darmowy. W jaki sposób uniknąć opłaty za kartę, jeżeli bank taką nalicza, oraz jak duża jest sieć bezprowizyjnych bankomatów. Łatwo znajdziesz informacje, które na stronie banku mogą być ukryte, napisane małym druczkiem albo oznaczone gwiazdką. Porównasz opłaty dla wybranych kont i w prosty sposób zdecydujesz się na rachunek, który będzie dla Ciebie darmowy w prowadzeniu i użytkowaniu. Dla wszystkich bezpłatnych kont widocznych w rankingu, banki wydają podstawowe karty debetowe bez dodatkowy opłat za wyrobienie i przesłanie.

Najczęściej stosowane haczyki w bankach

Choć większość banków reklamuje swoje konta bankowe jako całkowicie darmowe, to tak naprawdę nie ma rachunku całkowicie pozbawionego innych opłat. Zwykle z opłat z ROR zwalnia jakiś warunek aktywności, jak na przykład określona, minimalna liczba transakcji kartą miesięcznie albo zasilania konta środkami. Jednak jak pokazuje powyższy ranking, nadal można znaleźć bezwarunkowo darmowe konto w bankowe, jeżeli tylko wykonujesz standardowe operacje kartą.
Jeżeli masz jakieś pytanie w kwestii nie ujętej w opisie rachunku, zadaj je w komentarzy pod wybranym kontem osobistym.

Darmowe konto bankowe – Ranking
  • 4.80 / 5 5
59 głosów, średnia: 4.80 (wynik: 95%)

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Darmowe konto bankowe – Ranking"

avatar
1000
Wander pounds
Gość
Wander pounds

Świetny merytoryczny wpis + pomoc w planowaniu swoich finansów, Chętne będę wracał do lektury.

eptokus
Gość
eptokus

Ja mam ekonto w mbanku i mogę polecić, jeżeli ktoś płaci kartą min 4 razy w miesiącu to ma konto i kartę za darmo.
Mam też pytanie odnośnie zakładania tego darmowego rachunku w NEST Banku – czy dostarczenie umowy z banku do domu przez kuriera jest płatne?

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Trochę czytałam na temat darmowych kont w bankach i moim zdaniem najlepsze z powyższych kont obecnie mają Bank Nest i ING Bank Śląski. Choć oferta jest dość ciekawa.