Pod koniec października tego roku oficjalnie ruszyły płatności mobilne IKO w ramach banków Inteligo i PKO BP. Można płacić w sklepach nie posiadając portfela. Każdy klient może aktywować płatności bezpośrednio z poziomu panelu transakcyjnego swojego rachunku. Inteligo jest drugim bankiem po PKO BP, który udostępnił system płatności „IKO”. Nie ma opłat za pobranie i korzystanie z aplikacji, jak również prowizji od samych płatności.

Możliwości IKO

iko_inteligo

Źródło: Inteligo

Oprócz opcji płacenia telefonem w sklepach oraz pobierania gotówki w bankomatach PKO BP bez użycia karty, IKO oferuje szereg możliwości. Pozwala na płatności w Internecie bez logowania na rachunek. Wykonywanie przelewów zwykłych, zdefiniowanych oraz na numer telefonu. Sprawdzenie salda konta oraz historii transakcji bez podawania loginu i hasła do bankowości internetowej. Do logowania do aplikacji IKO wystarcza samodzielnie nadany kod PIN.
Punkty handlowe akceptujące płatności tego typu oznaczone są naklejką „Tu możesz zapłacić IKO”. Jeżeli dany sklep internetowy akceptuje płatności tego typu; wśród metod płatności zobaczysz opcję „Płacę z IKO”.

Aktywacja IKO w Inteligo

Aby aktywować płatności mobilne wystarczy posiadać konto w Inteligo albo PKO BP oraz telefon z dostępem do sieci. Procedura jest bardzo prosta. W górne belce menu naszego konta odnajdujemy ikonę IKO. Pobieramy tę aplikację na swój telefon, po czym nadajemy jej numer PIN. Zaś w serwisie bankowości internetowej podajemy numer wygenerowany przez aplikację IKO pobraną na telefon. System automatycznie powiązuje aplikację mobilną w smartfonie z naszym rachunkiem w Inteligo. Po przeprowadzeniu tej operacji możemy od razu płacić telefonem.

Walka o ogólnopolski standard płatności

Należący do PKO BP bank Inteligo zapowiada powstanie spółki, zrzeszającej kolejne banki obsługujące ten standard płatności. Dołączyć do niej mają najwięksi gracze na Polskim rynku bankowym, czyli min. ING Bank Śląski, mBank, BZWBK, Alior Bank. Licząc przy okazji że do tak wielkiej grupy, posiadającej większościowe udziały w rynku dołączą kolejne banki. Promując nowy standard.
Jedynym, większym i konkurencyjnym standardem płatności tego typu w Polsce jest obecnie system PeoPay należący do Banku Pekao SA. Udostępniony między innymi w marketach sieci Biedronka. Szykuje się więc walka o pozycję pomiędzy obydwoma standardami z przewagą na rzecz dominującego w tej grupie standardu aplikacji mobilnych IKO dostępnego już w Inteligo i PKO BP.

IKO aplikacja mobilna od Inteligo i PKO BP
  • 4.94 / 5 5
33 głosy, średnia: 4.94 (wynik: 98%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000