załoenie ekonta w mbanku

Źródło: mbank.pl

Postanowiłem napisać instrukcje wyjaśniającą jak założyć eKonto w mBanku przez Internet. Opis przeprowadzi Cię przez kolejne etapy otwierania rachunku. Ułatwia zakładanie konta wyjaśniając, w jaki sposób należy wypełnić wniosek internetowy. Przygotuj dowód osobisty, adres mailowy, nr telefonu i usiądź wygodnie, to potrwa zaledwie kilka minut. Sam rachunek osobisty opisywałem już dość dokładnie na blogu w artykule pod tytułem Opinie o mBanku i szczegóły rachunku.

Jak otworzyć eKonto?

Klikając na odnośnik zostajesz przekierowany na stronę mBanku i otworzysz formularz do wypełnienia. Formularz jest szyfrowany za pomocą protokółu SSL. Więc Twoje dane osobowe są bezpieczne, nikt oprócz banku nie ma do nich dostępu. mBank nie wymaga zaświadczeń o zarobkach podczas zakładania konta.

Wnioski na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus

Wybór karty dla Wnioskodawcy

Możesz otworzyć eKonto z kartą albo bez, ewentualnie zamówić ją bezpłatnie później.

instrukcja jak założyć ekonto w mbanku

Zakładanie rachunku z kartą lub bez

Dane Wnioskodawcy i adres zamieszkania/zameldowania Wnioskodawcy

Wypełnij niezbędne dane osobowe. Podaj Twój adres korespondencyjny aby mBank mógł się z Tobą skontaktować, bezpłatnie przesłać kartę albo dostarczyć umowy kurierem.

wniosek o ekonto dane osobowe

Dane osobowe niezbędne w mBanku

Wyraź zgodę w oświadczeniu

W przypadku problemów z wnioskiem szybko wyjaśnisz kwestie i zakładanie eKonta przez Internet przebiegnie o wiele sprawniej:

„Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych w ciągu 10 dni w celu wsparcia procesu wnioskowego przez pracownika Centrum Obsługi Telefonicznej w przypadku braku finalizacji wniosku.”

Potwierdzanie danych i zaznaczenie zgód oraz oświadczenia

3-potwierdzenie-oswiadczenie-wniosek

  1. Sprawdź dane i zaakceptuj wszystkie oświadczenia. Zaznacz czy prowadzę działalność gospodarczą.
  2. Oświadczenie że rozliczasz się z podatków poza Stanami Zjednoczonymi.

Kraj, w którym rozliczasz się z podatków. Oświadczam, że rozliczam się z podatków wyłącznie w Polsce i nie mam obowiązku rozliczania się z podatków w innych krajach w tym USA (jestem wyłącznie polskim podatnikiem).

Wybierasz sposób potwierdzenia umowy:

  • Kurierem – umowy z banku dostarcza bezpłatnie kurier pod wskazany we wniosku adres. Kurier dzwoni wcześniej aby ustalić termin i godzinę wizyty. Po przyjeździe potwierdzasz swoja tożsamość dokumentem wskazanym we wniosku, zwykle dowodem osobistym. Podpisujesz umowę a kurier za darmo dostarcza jej drugi egzemplarz do mBanku, który poinformuje Cię sms-em o aktywacji rachunku.
  • Elektronicznie (ta opcja bywa niedostępna polecam Kuriera) – potwierdzasz bez podpisywania papierowej umowy. Warunkiem jest posiadanie rachunku w innym banku otwartego w oddziale na Twoje dane osobowe (jeżeli nie posiadasz takiego wybierz opcję KURIER). Wykonasz z niego przelew potwierdzający drobnej kwoty w końcowym etapie wypełniania wniosku. Jeżeli dane osobowe będą zgadzać się z tymi z przelewu potwierdzającego mBank otworzy rachunek.

Dalej wybierasz rodzaj konta (indywidualne albo wspólne) oraz wpisujesz niezbędne dane z dowodu osobistego. Następnie sprawdzasz poprawność wpisanych danych. Zaznaczasz, że wyrażasz zgodę na Regulamin zatwierdzasz formularz, wysyłając elektroniczny wniosek.

Dostarczenie karty

mbank-karta-ekonto-debetowa-250pxmBank po aktywacji eKonta przygotuje dla Ciebie kartę debetową, umożliwiająca płatności bezgotówkowe w punktach handlowych, wypłaty gotówkowe z bankomatów i wpłaty gotówki w wpłatomatach. Karta przesyłana jest bezpłatnie pocztą. Bank ma do 14 dni na jej dostarczenie, ale zwykle trwa to o połowę krócej.

Konto wspólne

eKonto w mBanku możesz założyć także jako rachunek dla dwojga, także bez ślubu. Nie musi to być rachunek małżeński. Współposiadacze mają możliwość otrzymania i użytkowania dwóch kart debetowych do konta.

Zakładanie eKonta z zagranicy

mBank jako jeden z niewielu banków pozwala na założenie konta z zagranicy. Nie tylko za pomocą przelewu z innego Twojego rachunku w polskim banku. Masz także możliwość podpisania papierowych umów dostarczonych na zagraniczny adres korespondencyjny pocztą. W tym wypadku wymagane jest jednak potwierdzenie ich w polskiej ambasadzie przez np. konsula RP.

Wnioski na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus
Jak założyć eKonto w mBanku krok po kroku
  • 4.90 / 5 5
39 głosów, średnia: 4.90 (wynik: 97%)

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Jak założyć eKonto w mBanku krok po kroku"

avatar
1000
Beata
Gość
Beata

Czy opcja elektroniczna zakładania konta jest już aktywna?

ANNA
Gość
ANNA

Wlasnie probuje otworzyc konto w m banku i nie mam opcji zeby to zrobic elektronicznie??

Jarek
Gość
Jarek

Czy w mBanku można założyć konto wspólne dla dwóch osób bez ślubu?

bankuje.pl
Gość
bankuje.pl

Tak jest taka opcja we wniosku, ale trzeba wybrać opcję Kurier i dokumenty podpisać przez obydwoje współposiadaczy ekonta w mbanku.

Wnioski na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus
Dawid
Gość
Dawid

Czy można wiedzieć jakim kurierem mBank wysyła umowy? Z góry dziękuję.

Darek
Gość
Darek

Czy przy zakładaniu konta potrzebna jest pierwsza wplata?

Karina
Gość
Karina

Jak długo czeka się na kuriera po wysłaniu wniosku z opcją Kurier?

bankuje.pl
Gość
bankuje.pl

Obecnie kurier dostarcza umowy w ciągu 2 do 4 dni roboczych. Wcześniej kontaktuje się telefonicznie aby uzgodnić godzinę przyjazdu.

Wnioski na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus