Rozwój nowych technologii spowodował bardzo widoczne zmiany w finansach Polaków. Ewoluowały nie tylko nasze preferencje finansowe, zmienił się także system i metody, jakimi wybieramy produkty finansowe. Przy wyborze konkretnej usługi jak kredyt albo lokata pod uwagę bierzemy także coraz szersza ofertę konkurencji. Internet umożliwia nam dotarcie do ogromnych zasobów wiedzy o usługach finansowych oferowanych przez banki i instytucje poza bankowe.

Porównywarki ofert online

Kalkulator pożyczki gotówkowejTak duży natłok ofert powoduje chaos i nadmiar informacji, nie możliwy do przyswojenia przez jednego człowieka w krótkim czasie. Co chwile jesteśmy. bombardowani reklamami i kolorowymi bannerami. Nasze skrzynki pocztowe są zapychane setkami Spam-u rozsyłanego przez same portale prowadzące nam pocztę e-mail. Takie nagromadzenie danych wymaga użycia odpowiednich narzędzi do filtrowania informacji. Przykładowo szukając najtańszego kredytu gotówkowego korzystamy z kalkulatora pożyczki gotówkowej. Wybierając konto osobiste sprawdzamy rankingi kont, a następnie szukamy opinii o danym rachunku na forach dyskusyjnych, stronach i blogach.

Blogerzy finansowi nadchodzą z odsieczą

Gdy już upatrzymy sobie dwa albo trzy konkretne produkty szukamy informacji o nich na blogach finansowych. Ufamy im bardziej niż samym bankom albo portalom branżowym. Blogerzy potrafią być bardziej obiektywni i znajdować ukryte opłaty zakamuflowane w tabelach opłat i prowizji pod postacią małej czcionki. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia, jednocześnie wymieniając się informacjami w komentarzach pod wpisami. Następuje błyskawiczna wymiana informacji i tworzenie merytorycznej treści w komentarzach. Z której następnie korzystają następni czytelnicy bloga i osoby trafiające na stronę z wyszukiwarki.

Znajomych słuchamy coraz rzadziej

Świąteczne wydatkiCo ciekawe coraz rzadziej korzystamy z rekomendacji znajomych. Oferty banków zmieniają się obecnie tak szybko i dynamicznie, pojawiają się coraz to nowsze produkty, że informacje docierają do nas bardzo szybko za pośrednictwem globalnej sieci jaka jest Internet. Subskrybując kilkunastu ulubionych blogerów dostajemy powiadomienia o ciekawych ofertach i promocjach bezpośrednio na adres mailowy. Wyprzedzamy mniej zaradnych klientów, którzy zwykle nie mogą zdążyć na trwające krotko promocje. W dzisiejszych czasach informacja zyskała największa wartość. Staliśmy się społeczeństwem informacyjnym. Zaś ci, którzy potrafią wykorzystywać informacje najszybciej zyskują przewagę nad pozostałymi użytkownikami sieci.

Kalkulatory dostępne online
  • 4.33 / 5 5
3 głosy, średnia: 4.33 (wynik: 89%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000