Na blogu mBanku pojawiła się niedawno informacja. Zmiany od 7 stycz. 2014 w tabeli stóp procentowych dla przedsiębiorców oraz wprowadzenie do oferty nowych kont firmowych. Choć same zmiany mają charakter porządkowy i wysokość odsetek naliczanych przez mBank się nie zmienia. Warto przyjrzeć się co właściwie oznaczają.

Nowe rachunki dla firm

mBank opinie i logo

mBank postanowił niestety nieco skomplikować i zmienić ofertę. Dotychczasowe mBiznes konto zostaje wycofane ze sprzedaży od 7.01.2014r. Zastępują je konta o zbliżonej nazwie: mBiznes konto Start, mBiznes konto Standard, mBiznes konto Komfort, mBiznes konto Premium. Sam bank nie podaje jeszcze szczegółów odnośnie parametrów nowo wprowadzanych rachunków. Ale jak nie trudno się domyśleć segregacja tego typu może mieć na celu odpowiednie pogrupowanie oferty wg potrzeb przedsiębiorców. Miejmy na nadzieję że nie doprowadzi to do wprowadzenia tylnymi drzwiami nowych opłat. Zagmatwanie w ofercie niestety wzrośnie. Ale nie mam zamiaru osądzać dopóki nie poznam szczegółów planowanych modyfikacji.

Zmiany w oprocentowaniu

W informacji mowa jest także o zmianach w tabeli stóp procentowych. Ale jest to tylko zmiana porządkowa, dotycząca nowych rachunków prowadzonych w Złotych polskich. Zaś sama wysokość stopy oprocentowania „dopuszczalnego salda debetowego” ustalona na 15,50% oraz „niedopuszczalnego salda debetowego” 16,00% nie ulega zmianie. Jest tylko od 7 stycznia przypisana do nowo pojawiających się (wspomnianych powyżej kont firmowych).

W mBiznes koncie Start bez kredytu

Trzecia już zmiana jaką zauważyłem to informacja o pozostawianiu, na nie zmienionym poziomie dla nowych rachunków – kredytu w rachunku bieżącym. Z oprocentowaniem nominalnym, wg. zmiennej stopy procentowej wynoszącym nadal 16,00%. Z zastrzeżeniem iż taki kredyt nie będzie dostępny dla najniższego w nowym pakiecie rachunku „mBiznes konto Start”.

PS Podstawowy rachunek czyli eKonto opisywałem dla Was tutaj: Opinie o mBanku i szczegóły konta

Od 2014 zmiany w rachunkach firmowych mBanku
  • 4.91 / 5 5
23 głosy, średnia: 4.91 (wynik: 98%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000