Poznaj nowe konto w mBanku od podszewki. Przeczytaj lub dodaj własną opinie o eKoncie w komentarzach pod artykułem i załóż darmowy rachunek internetowy w kilka minut. Bezpłatne prowadzenie, przelewy i sieć bankomatów oraz wpłatomatów to tylko niektóre z jego zalet. Wystarczy wypełnić bezpieczny wniosek internetowy.

opinie ekonto osobiste mbank

Fot: pixabay.com

mBank zmienił ofertę kont osobistych, stawiając na eKonto Standard i eKonto Plus. Zastąpił w ten sposób poprzednie wersje ROR-ów, czyli eKonto, eKonto Mobilne i eKonto Mobilne Plus. Poniżej poznasz moją recenzję obydwu współczesnych wersji eKonta i przekonasz się czy warto je otworzyć.

Porównanie dwóch wersji eKonta w mBanku

Porównam dla Ciebie 2 wersje eKonta w mBanku (Standard i Plus), przedstawię możliwe opłaty oraz metody na ich uniknięcie. mBank opinie zbiera dość dobre, ale znajdziesz je w komentarzach. Po czym samodzielnie zdecydujesz, który rodzaj rachunku założysz korzystając z odnośnika poniżej.

OPŁATY DLA KONTA eKonto Standard eKonto Plus
Prowadzenie konta opłata miesięczna 0 zł 0 zł albo 5 zł*
Prowadzenie konta opłata roczna 0 zł 0 zł
Przelew krajowy wewnętrzny/zewnętrzny przez Internet w PLN 0 zł 0 zł
Przelew wewnętrzny zlecony w oddziale 5 zł 0 zł
Przelew zewnętrzny zlecony w oddziale 8 zł 0 zł
Przelewy internetowe do ZUS i Urzędu Skarbowego 0 zł 0 zł
Przelew europejski SEPA do krajów UE w Euro 5 zł 5 zł
Przyjęcie przelewu europejskiego SEPA 0 zł 0 zł
Zlecenia stałe: zdefiniowanie, odwołanie, realizacja 0 zł 0 zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny) 0 zł 0 zł
Hasła SMS do potwierdzenia operacji na koncie 0 zł 0 zł

* eKonto Plus jest darmowe w prowadzeniu jeżeli na rachunek wpłynie co najmniej 1000zł miesięcznie. W przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 5 zł.

Karta debetowa i wypłaty z bankomatów

karta do ekonta w mbanku

Fot.: mBank

W mBanku masz do dyspozycji sieć ponad 9000 darmowych bankomatów (sieci mBank, Euronet, BZ WBK, Planet Cash), więc możesz pobrać gotówkę bez opłat w prawie każdej miejscowości w Polsce. Wypłacając 100 zł i więcej nie ma opłat. Zaś poniżej 100 zł prowizja od wypłaty wynosi tylko 1,30 zł.

Wypłaty aplikacją BLIK z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe.

Gdy zabraknie Ci gotówki w sklepie, możesz wypłacić ją w kasie dzięki usłudze Cash Back. Co więcej karta umożliwia szybkie płatności zbliżeniowe jeżeli wolisz tę wygodną formę. Gotówkę łatwo wpłacisz na rachunek w wpłatomatach. Dzięki tym udogodnieniom mBank zbiera pozytywne opinie o eKoncie od świadomych i nowoczesnych klientów.

UŻYWANIE KARTY DEBETOWEJ eKonto Standard eKonto Plus
Wydanie karty 0 zł 0 zł
Dostarczenie karty pocztą po otwarciu konta 0 zł 0 zł
Wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce aplikacją BLIK 0 zł 0 zł
Wypłata z bankomatów Euronet, mBank, BZ WBK, PlanetCash 100zł i więcej 0 zł 0 zł
Wypłata z bankomatów Euronet, mBank, BZ WBK, PlanetCash poniżej 100zł 1,3 zł 1,3 zł
Wypłata z bankomatów pozostałych sieci w Polsce kartą 7 zł 0 zł
Wypłata z bankomatów wszystkich sieci za granicą 10 zł 0 zł
Opłata miesięczna za kartę jeżeli wykonasz min 5 transakcji 0 zł 0 zł
Opłata miesięczna za kartę jeżeli nie wykonasz min 5 transakcji 4 zł 4 zł
Wpłata w wpłatomatach Euronet, mBank, Wincor Nixdorf, CashLine 0 zł 0 zł
Zastrzeżenie karty 0 zł 0 zł

Wypłaty gotówki z konta w mBanku możesz realizować na kilka sposobów:

 • Za pomocą karty w bankomatach w Polsce i za granicą.
 • W oddziałach mBanku.
 • Telefonem z zainstalowaną aplikacją Blik z bankomatów w Polsce.
 • Podczas płacenia za zakupy kartą (bezpłatna usługa Cash Back).

Wypłaty ze wszystkich bankomatów” to usługa pozwalająca na bezprowizyjne wypłaty z wszystkich sieci bankomatów w Polsce. Możesz ją włączyć po otwarciu eKonta Standard. Koszt usługi to 5zł miesięcznie.

Gotówkę na eKonto możesz wpłacić  w:

 • wpłatomatach w całej Polsce.
 • w oddziałach mBanku.

Opinie to nie wszystko sprawdź jak wygląda zakładanie konta

mBank opinie klientów i logo

Logo: mBank

mBank założenie konta uprościł, jest darmowe i zajmuje kilka minut. Dokumenty z banku dostarcza bezpłatnie kurier ale jest też możliwość otwarcia konta bez papierowych umów za pomocą przelewu. W tym drugim przypadku wystarczy zrobić przelew potwierdzający na nowy rachunek. Pamiętając o tym że konto z którego jest wykonywany przelew, powinno być założone na dane osobowe podane we wniosku. Czyli konieczność zachowania zgodności danych, którą zweryfikuje mBank.

Linki do wniosków na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus

 

Samo otwarcie konta trwa kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz (wniosek) o konto i postępować zgodnie z punktami:

  1. Przygotuj dokumenty i dane: dowód osobisty, nr telefonu i adres poczty e-mail. Gdy nie posiadasz polskiego obywatelstwa przygotuj kartę pobytu lub paszport zagraniczny. Gdy nie masz numeru PESEL może zastąpić go paszport zagraniczny.
  2. Otwórz i wypełnij wniosek o konto. Jest to zaszyfrowany formularz więc oprócz mBanku nikt niepowołany nie ma dostępu do Twoich danych.
  3. Przelew lub wizyta kuriera. Zależnie od tego która opcja została wybrana wykonaj przelew drobnej kwoty na nowe konto lub zaczekaj, skontaktuje się z Tobą Kurier i uzgodni termin wizyty. Na spotkanie przygotuj dokument tożsamości podany we wniosku. Kurier ma obowiązek potwierdzić Twoją tożsamość podczas spotkania. W obecności Kuriera konieczne będzie podpisanie umowy rachunku i umowy o korzystanie z KART płatniczych, która jest integralną częścią. Wśród dokumentów, które otrzymasz z mBanku znajdzie się „pakiet aktywacyjny. Łatwo i szybko aktywujesz konto przez Internet. Podczas aktywacji poznasz swój ośmiocyfrowy identyfikator Klienta – zapisz go koniecznie, gdyż jest on niezbędny do wszelkich kontaktów z mBankiem.
  4. Pocztą bezpłatnie otrzymasz, wyrobioną dla Ciebie kartę do konta.

Bezpieczne potwierdzanie transakcji wykonywanych przez Internet

Transakcje takie jak np. przelewy internetowe łatwo potwierdzisz za pomocą darmowego sms-a z hasłem. Hasła sms-owe to wygodny i bezpieczny sposób potwierdzania operacji zlecanych przez Internet. W momencie zlecania operacji system mBanku wysyła na zapisany w systemie numer Twojego telefonu komórkowego wiadomość SMS. Zawiera ona skrócony opis operacji i ośmiocyfrowe hasło sms-owe służące do jej potwierdzenia. Takie rozwiązanie sprawia że opinie mBank na temat bezpieczeństwa ma pozytywne.

Linki do wniosków na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus
Opinie o mBanku i szczegóły rachunku eKonto
 • 4.87 / 5 5
338 głosów, średnia: 4.87 (wynik: 97%)

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Opinie o mBanku i szczegóły rachunku eKonto"

avatar
1000
Marcin
Gość
Marcin

Witam,
mBank jest najlepszym bankiem pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności, obsługi oraz stawek opłat. Od lat korzystam z ich usług (mam 2 konta) i nigdy nie dostałem przelewu później niż jest to deklarowane i nie zdarzyło mi się, żeby bank pobrał mi jakąkolwiek prowizję, o której nie wiedziałem. Konto od 8 lat nie kosztuje mnie nic.
W dodatku mają bardzo dobre warunki kredytów i dodatkowych usług.
Nie zdarza mi się wystawiać opinii, ale otworzyłem w tym roku konta w 2 kolejnych bankach (przyczyna nieistotna): Millenium – najbardziej denerwujące jest to, że księgują płatności i przelewy z 2-3 dniowym opóźnieniem
ING – totalnie nieczytelna strona internetowa i słaba obsługa, a kasę dostałem 2 dni później niż powinienem.
Za pół roku likwiduję konta w Millenim i ING i wszystkie przerzucam do mBanku. Spokój i komfort nie maja ceny (a tu w dodatku jest za darmo)

Łukasz
Gość
Łukasz

Jeżeli chodzi o opinie na temat mBanku to mogę powiedzieć tylko tyle że posiadam rachunek w tym banku od lat i jestem bardzo zadowolony z obsługi i konkurencyjności tegoż banku. Polecam.

jareks
Gość
jareks

Jeżeli teoretycznie zamienię w mbanku ekonto standard na plus to czy wszystkie moje wykonane już operacje, takie jak przelewy będą widoczne dalej w historii?

Mateo
Gość
Mateo

Wahałem się czy założyć tu konto czy u konkurencji. Zacząłem studia i równocześnie zacząłem zarabiać sensowną kasę, więc przecież nie będę tego trzymał w skarpecie 😛 Konto założyłem w mbanku, bo w sumie przekonali mnie kampanią m i kartą, którą mogę sam zaprojektować. Bo co do innych opcji to jest spoko, wszystko za darmo i na jasnych zasadach, więc ja zadowolony 🙂

Ala
Gość
Ala

Chcę wiedzieć czy w mbanku muszę instalować tę aplikację mobilną, czy mogę mieć konto bez niej?

Klient mbanku
Gość
Klient mbanku

Dla mnie ekonto jest w praktyce darmowe, bo spełniam warunki mbanku. Co do użytkowania rachunku to nie mam istotnych zastrzeżeń. Na plus mogę zaliczyć aplikację mobilną, którą w iphone można szybko odblokowywać odciskiem swojego palca.

Kamil
Gość
Kamil

Jeżeli dobrze zrozumiałem to dla ekonta plus mogę zrobić co miesiąc przelew min 1000zł z mojego konta w innym banku i mbank też nie pobierze opłaty za prowadzenie rachunku? Ekonto będzie moim pierwszym kontem bankowym w tym banku i planuje je założyć ze względu na pozytywne opinie o mbanku.

Natalia
Gość
Natalia

Czy za przyjazd kuriera z umowami jest jakaś opłata ?

Paweł
Gość
Paweł

Przyjazd kuriera z umowami z mBanku o ekonto jest bezpłatny.

Wnioski na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Standard Wniosek o eKonto Plus