Niedawno do sieci obsługującej IKO dołączyło ok. 3200 bankomatów Euronetu, co razem z 3 tys. maszyn PKO BP daje ok. 6200 urządzeń obsługujących tę technologię. IKO to aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego oraz należącego do niego Inteligo, pozwalająca wypłacać gotówkę bez karty. Dziś opiszę w skrócie jak przebiega wypłata z bankomatu za pomocą kodu IKO. Usługa jest bardzo prosta i bezpieczna a aplikacje zabezpiecza się nadanym samodzielnie kodem PIN podczas jej aktywacji. Wypłaty za pomocą IKO są aktualnie darmowe dla posiadaczy kont w Inteligo albo PKO BP.

Wypłata z bankomatu za pomocą kodu IKO

Pamiętajmy iż aby pobrać bezpłatnie środki z bankomatu, urządzenie powinno mieć taką funkcję. Najłatwiej to sprawdzić poprzez zwrócenie uwagi czy na ekranie wyświetla się napis „wypłata IKO” (bankomaty PKO BP) albo „wypłata bez karty” (bankomaty Euronet).

Cały proces jest dość prosty:

  • Uruchamiamy aplikację w telefonie i logujemy się podając nadany wcześniej samodzielnie PIN.Wypłata z bankomatu IKO
  • Na ekranie bankomatu wybieramy opcję „wypłata IKO” albo „wypłata bez karty”.
  • Wybieramy język, zwykle Polski 😉
  • Wyświetlają nam się sugerowane kwoty transakcji. Możemy wybrać jedną z nich lub „inna kwota” i wpisać własną.
  • Pojawia się pole formularza w którym wpisujemy 6 cyfrowy kod wyświetlany w tym czasie w aplikacji IKO i akceptujemy.
  • Dla bezpieczeństwa także aplikacja IKO prosi nas o potwierdzenie transakcji, więc klikamy na TAK.
  • Bankomat potwierdza realizację transakcji i wypłaca gotówkę.

Co ważne na domyślnych ustawieniach, przy wypłatach kwot powyżej 100 PLN, aplikacja IKO prosi o zatwierdzenie transakcji używanym do logowania kodem PIN. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, chroniące użytkownika.
Wyświetlany w aplikacji sześciocyfrowy kod IKO jest ważny przez 2 minuty, po czym wyświetla się kolejny. Sam jestem ciekaw czy Nest Bank również zaimplementuje taką funkcję dla swoich klientów.

Możliwości aplikacji od Inteligo i PKO BP

Oczywiście na tym możliwości samej aplikacji się nie kończą. IKO pozwala min. na płatności w tradycyjnych sklepach, wykonywanie przelewów do zdefiniowanych wcześniej odbiorców, sprawdzanie salda oraz wyszukiwanie najbliżej położonych bankomatów z funkcją obsługi aplikacji. Umożliwia także generowanie specjalnych czeków, służących do płatności telefonem bez połączenia z Internetem.

Jak wypłacić gotówkę z bankomatu aplikacją IKO
  • 4.81 / 5 5
83 głosy, średnia: 4.81 (wynik: 96%)
Polub artykuł albo zarekomenduj przyjaciołom:
  • gplus
  • pinterest

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1000