ING Bank Śląski z jednej strony upraszcza i unowocześnia swoją ofertę. Przykładowo wprowadza wypłaty zbliżeniowe z bankomatów, skutecznie wdrożył aplikację mobilną i sieć wpłatomatów. Z drugiej strony, choć miesięczna opłata za kartę debetową nie wzrosła, to jednak limit zwalniający z opłaty zostanie podniesiony od kwietnia do 300zł. Jednak pojawił się znów pozytywny sygnał wysłany przez bank z lwem. Klienci korzystający z aplikacji mobilnej mogą już wspólnie rozliczać rachunki. Zakładając konto Direct w ING mają możliwość korzystania z aplikacji mobilnej ING BankMobile.
Wspólne rozliczanie w ING
Jeżeli posiadasz ING BankMobile zainstalowany w telefonie cała procedura jest dość prosta. Nowa funkcjonalność nazywa się „Podziel wydatki”. Wystarczy że wybierzesz odpowiednie kontakty ze swojej książki adresowej. Wydatek możesz podzielić po połowie albo wedle uznania. Informacja o rozliczeniu zostanie przesłana do wybranego przez Ciebie kontaktu, za pomocą SMS-a albo e-maila. Zawiera min. numer rachunku i kwotę. W przypadku wiadomości na skrzynkę pocztową masz możliwość przesłania zdjęcia paragonu w formie załącznika. Co więcej paragony możesz zapisać w aplikacji i wrócić do niego w dowolnym momencie.
Jak zainstalować aplikację?
Aplikacja mobilna od ING działa poprawnie na wielu systemach operacyjnych. Nie tylko w smarfonach ale także w tabletach. Umożliwiając zainstalowanie programu w BlackBerry 10, Windows Phone 8.0, Android 2.2 oraz iOS 5 i nowszych. O jej popularności świadczą statystyki, czyli jak do tej pory ponad 765 tys. pobrań przez użytkowników.
Wersja na tablety jest bardziej funkcjonalna. Umożliwia wykonanie także spłaty kredytu oraz realizację przelewu z karty kredytowej.
Podstawowa forma dostępna na telefony pozwala min. na:
- Sprawdzenie stanu konta i rachunku oszczędnościowego.
- Wykonywanie przelewów.
- Sprawdzenie historii transakcji.
- Podgląd kursów walut.
- Spłatę raty kredytu.
- Doładowanie telefonu.
ING BankMobile może być także ciekawą formą przechowywania paragonów. Chroniąc je przed wyblaknięciem, zniszczeniem albo zagubieniem. Dość łatwo przejrzysz i odszukasz wybrane wydatki, dzięki oznaczaniu rachunków, np. „za kręgle”. Sortować możesz także dzięki oznaczeniu kwotą zakupu, datą albo przedmiotem, jakiego dotyczył wydatek.