Inwestycje są niezwykle gorącym i ważnym tematem w obecnym czasie. Ludzie szukają idealnych sposobów na to, by ulokować swoje oszczędności i pomnożyć swój kapitał, co jest niezwykle istotne w czasie szalejącej inflacji. Jednym z najlepszych sposobów na inwestycję jest złoto inwestycyjne, które cieszy się niezmienną popularnością od wielu lat.
W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu sposobowi na inwestycję i przedstawimy, jakie są zalety złota inwestycyjnego.
- Czym jest złoto inwestycyjne?
- Poznaj złote monety bulionowe
- Złote sztabki – zalety inwestycji
- Tańsze sztabki złota z rynku wtórnego
Czym jest złoto inwestycyjne?
Fizyczne złoto inwestycyjne, znane też jako złoto lokacyjne, to funkcjonujące od lat rozwiązanie dla wszystkich inwestorów. Dzięki stabilności ceny złota za 1 g na rynkach światowych, sztabka złota jest jednym z najpopularniejszych sposobów na ulokowanie swoich oszczędności. Jest to także bardzo pewna inwestycja, ze względu na to, jak chętnie banki centralne skupują ten kruszec.
Poznaj złote monety bulionowe
Aktualnie, można kupić złoto inwestycyjne w formie sztabek bądź w formie monet bulionowych. Ta złota moneta to kolejny ze sposobów na zakup złota, a jej cena jest zależna od ilości zawartego w niej kruszcu.
Moneta bulionowa niekiedy posiada swój nominał, który umieszczony jest na niej w celach orientacyjnych. Takie monety emitowane są przez mennice państwowe jako pełnoprawne pieniądze. Co istotne, monety bulionowe zwolnione są z podatku VAT i podatku dochodowego, jako że klasyfikowane są jako monety inwestycyjne.
Złote sztabki – zalety inwestycji
Najważniejszą zaletą złota inwestycyjnego, zwłaszcza w obecnych czasach, jest brak wpływu inflacji na jego cenę. Dzięki temu, oszczędności zainwestowane w ten kruszec są chronione, w porównaniu do oszczędności ulokowanych na koncie, których wartość spada wraz z galopującą inflacją.
Co więcej, mimo tego, że cena złota może rosnąć bądź maleć, w ogólnym rozrachunku jest to kruszec dochodowy, który przynosi zysk tym, którzy ulokowali w nim swoje pieniądze. Inwestycja w złoto jest też procedurą łatwą, bez konieczności zaznajamiania się ze skomplikowanymi procesami bądź procedurami. Do dobrej inwestycji wystarczy analizować wyłącznie cenę złota w czasie, w porównaniu do konieczności przyswojenia wiedzy przy inwestycji, chociażby na giełdach papierów wartościowych.
Do tego, jednym z najważniejszych aspektów jest kontrola i dostęp do złota w postaci sztabek bądź monet, które fizycznie posiadamy przy takiej inwestycji. Jest to zwłaszcza istotne dla wszystkich, którzy mają ograniczone zaufanie do systemu bankowego i szukają przede wszystkim stabilnego rozwiązania na wypadek kryzysu.
Tańsze sztabki złota z rynku wtórnego
Zakup złota inwestycyjnego może odbyć się nie tylko na rynku pierwotnym, ale także i wtórnym. Dzięki temu możemy uzyskać złoto po znacznie korzystniejszej cenie. Aktualnie, rynek wtórny kruszców w Polsce dopiero się rozwija, jednak wraz z rosnącą liczbą zainteresowanych, rosną także możliwości inwestowania w ten właśnie sposób.
Należy jednak pamiętać, by korzystać ze sprawdzonych dostawców, którzy potwierdzają swój produkt certyfikatem autentyczności, co pozwoli uniknąć wielu przykrych sytuacji.
Podsumowując, jeśli szukasz sprawnej i dobrej inwestycji, która będzie zabezpieczała Twoje pieniądze przed rosnącą inflacją, to złoto inwestycyjne jest najlepszym wyjściem. Stabilność cen, chęć skupowania sztabek przez banki centralne, a do tego możliwość fizycznego posiadania swojej inwestycji u siebie w domu, to argumenty, które przekonały już wiele osób do tego, by ulokować właśnie oszczędności w złocie.
Nie należy zapominać także o prestiżu, jakie niesie ze sobą posiadanie złota – dla wielu to synonim luksusu i pewnego życiowego osiągnięcia, po które można łatwo sięgnąć, inwestując swoje oszczędności.
Artykuł sponsorowany
Złoto to dobra inwestycja o ile kupimy coś w dobrej cenie albo unikatowego, co może zyskiwać na wartości. Widziałem już pięknie wykonaną, pozłacaną klamrę od skórzanego paska spodni. Takie dzieło sztuki nie tylko może być formą ulokowania kapitału. Również w kwestii mody i stylu może podkreślać wizerunek właściciela, noszącego tak wyrafinowaną ozdobę.